
Street Art | Ede in Nederland
Steeds meer Nederlandse steden worden opgefleurd met prachtige muurschilderingen. In eerste instantie denk je al snel aan oude verlaten gebouwen in grote steden maar niks is minder waar. In het kleine Veluwse stadje Ede zijn er een aantal plekken waar schitterend street art kunt spotten. Ondek in deze blog waar je deze muurschilderingen in Ede kunt vinden.
Street Art in Ede
Als je aan Ede denkt, denk je niet direct aan street art. Bij Ede denk je aan een bosrijk gebied waar je uren en uren kunt wandelen. Dat is ook niet gek want Ede ligt aan de Veluwe, het grootste aaneengesloten natuurgebied van Nederland.
Street art in Ede zijn kunstwerken van lokale artiesten gemixt met internationaal talent. Je vindt hier de meest prachtige werken en van klein tot groot. Ze hebben er voor gekozen om trieste en vaak wat minder fijne plekken om te toveren tot vrolijke kleurrijke plekken. Het is gratis en voor iedereen toegankelijk.

Silo’s van de Riedel Fabriek
Enorm grote muurschilderingen en ze lijken een beetje op de silo’s met street art in Den Bosch die ook helemaal vol staan met prachtige street art. In het laatste weekend van september 2018 waren de silo’s van de Riebel Fabriek aan de beurt. Het is een prachtige vertoning die zeker gezien moet worden. Tegenover de fabriek is een parkeerplek waar je gratis je auto even weg kan zetten.


De Bospoorttunnel
In april 2016 werd deze grauwe en donkere tunnel omgetoverd tot een kleurrijke galerij. Tijdens een Graff Ti Jam werd deze tunnel omgetoverd en is het nu een plek voor geweldige street art. Het kreeg vanaf gemeente veel positieve reacties waardoor er vanuit daar meer street art in Ede werd gebracht.
De Keesomtunnel
Sinds een aantal jaar is in deze grauwe tunnel street art te vinden. Eind april 2017 onderging de Keesomtunnel een kleurrijke transformatie. Van witte muren tot muren vol kunstwerk. Dit werd gedaan tijdens een tweedaags Street Art festival waar artiesten uit heel Europa aan deelnamen. Je kan de Keesomtunnel goed combineren met de Silo’s, dit ligt 200 meter van elkaar vandaan.


Het centrum van Ede
Een paar maanden later was het centrum van Ede aan de beurt. In oktober 2016 kreeg het centrum van Ede op verschillende plekken een likje verf. De grootste muurschildering werd gemaakt door street art artiest Eelco van de Berg, ook wel bekend als de Virus. Dit stukje street art is geïnspireerd op de Veluwe.
De energiehuisje met o.a. het Veluwe thema
Toch wel een van de mooiste street art die ik heb gezien in Ede. Aan de Van der Hagenstraat zijn eind 2017 op drie energiehuisjes kunstwerken gezet. De mooiste vind ik zelf met de gekleurde dieren – het thema heeft hier dan ook de Veluwe gekregen.


Street Art in Ede op Google Maps
In de jaren is het street art in Ede steeds uitgebreider geworden en daardoor is het voor sommige misschien lastig om alle plekken vol straatkunst te vinden. In het onderstaande overzicht vind je alle plekken in Ede waar street art te vinden is.
Telefoon: voor betere kaart klik rechtsboven op het doorbroken vierkant vakje. Dan verschijnt deze kaart in jouw Google Maps.
Street Art in Ede is leuk, nieuwe en vooral heel mooi. Het is leuk om wandelend alle street art te ontdekken maar sommige plekken liggen wel wat ver uit elkaar. Je kan natuurlijk ook de fiets pakken en er een leuke fietsroute door de Veluwe aan vast maken. Al met al ga je je niet vervelen tijdens een weekendje Ede. Enjoy!
Ben je al eens street art in Ede gaan spotten? Wat is jouw favoriete stad voor street art in Nederland?
Misschien vind je dit ook wel interessant

Hoi, ik ben Diana en ben dol op reizen en avonturen. Op Stripe Away deel ik o.a. outdoor belevenissen, praktische tips, uitgebreide reisgidsen en verhalen met een persoonlijk tintje. De natuur is mijn favoriete omgeving en als ik daar niet uithang dan ben ik te vinden in een toffe hotspot of fijn thuis op de bank met mijn twee katten.
REISPLANNEN 2019/2020
2019
Lissabon (Portugal) - Februari
Texel (Nederland) - Mei
Schotland - Juni
Ardennen (België) - September
Spanje - September
India - Oktober
2020
Gelderland (Nederland) - Mei
Ardennen (België) - Juni & juli
Gelderland & Giethoorn - Juli
Waddeneilanden - Augustus
Denemarken - September
Griekenland - Oktober
Luxemburg - Oktober & november
Terschellingen (Nederland) - wordt verschoven naar 2021
Dolomieten & Slovenie - wordt verschoven naar 2021
..
..
VOLG JIJ STRIPE AWAY AL OP INSTAGRAM
0 reacties